Makijaż przy zgaszonym świetle. Co wyróżnia makijaż wieczorowy?

Brak słońca, półmrok, przyćmione światło świec, sztuczne oświetlenie, migające światło dyskotekowe sprawiają, że MAKIJAŻ WIECZOROWY zaczyna być mniej zauważalny dla ludzkiego oka. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że to, co widzimy jest uzależnione od ilości światła wokół. Dlatego wykonując MAKIJAŻ NA IMPREZĘ możesz sobie pozwolić na więcej. 

Porównując MAKIJAŻ DZIENNY z WIECZOROWYM zauważ, że do tego drugiego używa się wielu kosmetyków: podkładu, rozświetlacza, różu, bronzera, tuszu do rzęs, cieni, kredki, wybiera się intensywniejsze kolory pomadki. Nie musisz się bać, że przesadzisz! W makijażu wieczorowym chodzi o tę odrobinę szaleństwa i zabawy. 

Nie obawiaj się EYELINERA. Nawet jeśli kreski wyjdą Ci dalekie od ideału, w wieczornym świetle nikt tego nie zauważy (poza tym zawsze możesz je rozblendować i zapomnieć, że w ogóle próbowałaś je zrobić). 

Pamiętaj o stosowaniu KONTRASTÓW. Jeśli użyjesz dwóch cieni w zbliżonych kolorach, to obie barwy zleją się w jedną. Połącz czerń z miedzią zamiast z czekoladowym brązem i olśniewaj spojrzeniem. 

Zachowajmy BALANS pomiędzy intensywnością makijażu ust i oka. Jeśli decydujesz się na SMOKEY EYE, wówczas użyj delikatnej szminki. Natomiast jeśli nie wyobrażasz sobie wieczoru bez intensywnej CZERWIENI na wargach, subtelnie podkreśl oczy. No chyba, że będziesz tego wieczoru gwiazdą na deskach teatru – w tym wyjątkowym przypadku możesz śmiało zaakcentować zarówno oczy jak i usta.